۱۳۹۴ اسفند ۱۵, شنبه

دستگاه چاپ سیلک

دستگاه چاپ سیلک

برای توضیح دستگاه چاپ سیلک ابتدا باید چاپ سیلک را برای شما شرح دهیم :

چاپ سیلک در واقع هنری صنعتی می باشد که در جامعه جای خود را به دست آورده است در واقع برای چاپ بر روی اجسامی از جنس ها چوب، پلاستیک ، شیشه ایی ،آینه،ظروف چینی ، سرامیک ، حتی چرم و فلزات استفاده می شود با دستگاه چاپ سیلک دیگر نیازی  به چاپ با دستگاه های غول پیکر  و محدودیت های آن مانند چاپ روی جسم های گرد مانند قوطی های نمی باشد چرا که با دستگاه چاپ سیلک می توانیم بروی جسم های گرد و استوانه ایی چاپ نماییم .
چاپ سیلک با کمک کامپیوتر و توری ها توانسته انقدر پیشرفت نمایید که طرح های گوناگون و ظریف و دقیقی را  چاپ می نماید برای همین برای چاپ روی چینی ها و سرامیک ها که نیاز دارند طرح دقیقا" و با ظرافت خاصی اجرا شود از چاپ سیلک استفاده می نمایند چرا که تکنیک و روش چاپ سیلک یکی از بهترین و معتبر ترین تکنیک های قرن می باشد .
البته این پروسه به طوری است که باید کارهایی قبل و بعد چاپ هم انجام شود .
دستگاه چاپ سیلک از قسمت های گوناگونی تشکیل شده که برای شما یکی از  قسمت های مهم آن را نام برده و به شرح هر کدام می پردازیم تا شما را برای خرید و یا استفاده از این دستگاه یاری داده باشیم .
اولین قسمت و شاید مهمترین قسمت دستگاه چاپ سیلک صفحه کار این دستگاه می باشد جدا شدنی می باشد که از جنس صفحه هایی آهنی ، نئوپانی و یاmdf ساخته می شود تا سطحی صاف و بدون هیچ ناهمواری به شما بدهد  صفحه کار در دستگاه چاپ سیلک بسیار حائز اهمیت می باشد پس باید هموار باشد و از هر جنسی که درست شده است نه باید زود تغییر حالت بدهد برای مثال اگر از جنس آهن می باشد نباید با فشار آوردن به قسمتی از آن گودی ایجاد شود ضمن اینکه همواره باید به تمیز بودن این صفحه دقت نماییم چرا که اگر مقداری رنگ یا هر چیز دیگری روی آن بریزد  ممکن است که چاپ های بعدی ما را خراب نماید .
این صفحه را می توان سوراخ نمود البته دقت نمایید که سوراخ ها حتما ریز باشند تا مشکلی ایجاد  نشود با قرار دادن دستگاه مکنده ایی در زیر این صفحه می توان از جدا شدن کار از صفحه جلوگیری کرد تا با عمل مکش کار از صفحه کار جدا نشود .
اما اندازه صفحه های کار دستگاه چاپ سیلک بسته به اندازه چیزی دارد که قرار است چاپ شود .
معمولا این صفحه بسیار بزرگ انتخاب می شود تا جا برای هر چاپی کم نیاید اما می توان اندازه هایی مانند 30در 40 و یا اندازه 50در 60 و 70در 60 را نیز پیشنهاد کرد اما همانطور که گفته شد این صفحه بستگی به کار دارد مثلا برای کار هایی که عرض زیادی دارند 300 در 100 نیز استفاده می شود .
 ما در این مطلبی صفحه کار این دستگاه ها را توضیح نمودیم اما دستگاه چاپ سیلک اجزای گوناگونی دارد که در مطلب های آینده به آن ها به طور دقیق خواهیم پرداخت اما به طور خلاصه یک دستگاه چاپ سیلک چاپ از  صفحه کار ، میز کار ، گیره ای گوناگون ،چهارچوب های ، تور ،میز نور ، کاردک ها و غیر تشکیل شده اند .
دستگاه چاپ سیلک یا دستگاه چاپ سیلک اسکرین دستگاه هایی هستند که برای چاپ تصاویر از آنها استفاده میشود . چاپ سیلک روشی از چاپ است که امکانات و مدل های بسیار زیادی را دارا می باشد .
منبع :

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر